Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyMalware znovu útočí na Android, nyní prostřednictvím podvodné hry Grand Theft Auto:...

Malware znovu útočí na Android, nyní prostřednictvím podvodné hry Grand Theft Auto: Vice City

Všemožné studie ukazují, že během letošního roku výrazně stoupl počet hrozeb určených pro systém Android. To, že útoků neustále přibývá, dokazuje i poslední případ, na který upozornila společnost GFI Labs.

Na jednom neoficiálním ruském serveru, odkud uživatelé mohou stahovat aplikace a hry, se v nedávné době objevila hra Grand Theft Auto: Vice City.

Ke stažení byla zdarma. Po její instalaci byl však uživatel upozorněn na to, že vyžaduje pro svůj běh Adobe Flash Player, a vybídnut k jeho instalaci.

Podle GFI Labs, společnosti, která se specializuje na odhalování bezpečnostní hrozeb na internetu, si ale uživatelé do svého mobilu nenainstalovali nic jiného, než variantu nechvalně známého malwaru Boxer SMS. Uživatele pak také upozorňuje na skutečnost, že herní studio Rockstar uvedlo pro Android pouze titul GTA 3.

Boxer SMS je vychytralý malware, který s pomocí SMS odesílaných na premiová čísla připravuje majitele infikovaného mobilního telefonu o peníze.

Škodlivý software, který využíval popularity herní série GTA, dorazil letos v létě i do oficiálního obchodu Play. Hra Grand Theft Auto III: Moscow přispěla k masivnímu šíření malwaru, než ji Google odstranil.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře