Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyLumie nedokážou v Evropě konkurovat Androidu a iPhonu, tvrdí operátoři

Lumie nedokážou v Evropě konkurovat Androidu a iPhonu, tvrdí operátoři

Smartphony s operačním systémem Windows Phone 7 prý nedokáží konkurovat zaběhlému iPhonu a Androidu, vyplývá to ze zprávy serveru Reuters, který se odvolává na vyjádření čtyř čelních představitelů největších evropských mobilních operátorů.

?Nikdo nepřijde do obchodu a nezeptá se na smartphone s Windows Phone 7?, řekl zástupce operátora, který prodává v Evropě Lumii 710 a 800 již od prosince.

?Nokia čelí dvěma výzvám: musí obnovit důvěryhodnost v to, že umí vyrábět hardware a také musí uspět s operačním systémem Windows Phone 7, který se zatím neuchytil?.

Podle dalšího z velkých operátorů jsou Lumie předražené na to, že nejde o inovativní produkty a oproti konkurenci nic nového nenabízí.

?Myslíme si, že kdyby snížily cenu, mohli by jich prodat více. Není to žádná věda,? řekl Richard Windsor z investiční společnosti Nomura.

Nokia začala dodávat distributorům a operátorům smartphony z řady Lumia za 300 euro. V prvním čtvrtletí šla ale s cenou dolů až k 220 euro. To implikuje, že prodeje nejsou takové, jak si finská společnost přála.

Za první tři měsíce nového roku prodala Nokia celkem 12 milionů smartphonů. Z toho pouhé 2 miliony Lumií.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře