Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyLidé už stáhli nekonečnou běhačku Temple Run miliardkrát

Lidé už stáhli nekonečnou běhačku Temple Run miliardkrát

Jednoduchá hříčka Temple Run 2, založená na uhýbání překážkám, se loni stala čtrnáct dnů po vydání nejstahovanější mobilní hrou všech dob. Překonala dokonce fenomén Angry Birds. Nyní oba díly série dosáhly dalšího milníku – překonaly miliardu stažení.

Hry studia Imangi Studios, které v roce 2008 založili manželé Keith a Natalia Shepherdovi, fungují na jednoduchém principu: hlavní hrdina běží neustále kupředu a na hráči je, aby se úspěšně vyhýbal překážkám, přeskakoval propasti a samozřejmě správně odbočoval. Důležité je, aby postavička nikdy neseběhla z cesty. A to je vše.

Za sesbírané mince, kterých je na trati habaděj, si uživatel může postupně odemykat další postavy a kupovat různá vylepšení. Třeba zelené drahokamy, díky kterým lze přežít vlastní smrt a pokračovat dále v běhu. A aby toho nebylo málo, je tu také možnost sbírat powerupy.

Autoři z Imangi Studios tvrdí, že hráči v Temple Run a Temple Run 2 uběhli dohromady už více než 50 bilionů metrů. Překvapující jsou pak informace o hráčské základně. Z šedesáti procent ji prý tvoří ženy.

Zdroj: TheNextweb
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře