Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyLidé šílí, chtějí iPhony. Apple jich za kvartál prodal 69 milionů

Lidé šílí, chtějí iPhony. Apple jich za kvartál prodal 69 milionů

Americká společnost Apple prodala během posledního čtvrtletí 69,3 milionu kusů chytrých telefonů iPhone. Vyplývá to z průzkumu UBS Evidence Lab, na který upozornil server appleinsider.com.

Minulý rok v období říjen až prosinec Apple prodal 51 milionů kusů iPhonů. Počet prodaných telefonů tak narostl meziročně o 18,3 milionu kusů, respektive se zvýšil o 36 procent.

Významně se na růstu prodejů iPhonů podepsalo uvedení nových modelů 6 a 6 Plus s většími displeji a přepracovaným designem. Nezanedbatelný podíl na rekordním odbytu má rovněž obrovský čínský trh, kde se obě novinky začaly prodávat už v polovině října.

Nezapomínejme však, že se zatím jedná pouze o předpoklad analytiků UBS. Apple oficiálně oznámí finanční výsledky za uplynulý kvartál až 27. ledna.

ip

 

Zdroj: AI

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Buď je to placená reklama, nebo ten článek z placené reklamy vychází.

    Za tu předraženou, ohebnou plácačku bych nedal ani polovinu ceny za kterou jí nabízejí. Dávno to nemá odladěnost Jobsových iPhonů. Systém je stále restriktivní, takže neumí nebo zbytečně komplikuje základní věci samozřejmé třeba na Androidu. IOS však vypadá mnohem hůře než dřív. Hardwarově je to spíš průměr. Je to zkrátka Gayphone.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře