Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyLG vyrobilo displej pro smartphony, který nemá skoro žádné okraje

LG vyrobilo displej pro smartphony, který nemá skoro žádné okraje

Nový 5,3palcový Full HD displej byl vyroben za pomoci technologie Neo Edge, díky čemuž jeho okraje mají tloušťku pouze 0,7 milimetru.

Displej společnosti LG, s nímž se budeme do budoucna setkávat v chytrých telefonech, je také vůbec prvním na světě, který využívá výrobní postup Advanced In-Cell Touch (AIT), jenž umožňuje vytvořit velmi tenké panely. Dotykový panel je v tomto případě integrován přímo do LCD modulu (jedná se tedy o spojení dotykové a zobrazovací vrstvy).

Kromě ultra tenkých rámečků nový displej přinese také lepší reprodukci barev i zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu, neboť místo oboustranné lepicí pásky na připevnění a utěsnění plošného spoje panelu výrobce používá lepidlo.

Očekává se, že LG nové telefony s ultratenkými rámy představí v lednu na veletrhu CES v Las Vegas. Sériová výroba displejů bude zahájena během příštích dnů.

0

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře