Čtvrtek, 27 června, 2024
DomůNovinkyLG V30: známe oficiální datum představení

LG V30: známe oficiální datum představení

Společnost LG uťala veškeré spekulace, když oznámila datum konání tiskové konference, na které představí očekávaný smartphone V30. Na rozdíl od svých předchůdců novinka půjde ve stopách modelu G6, respektive zmenšeného Q6. Displej tak bude jen jeden a rozprostřený téměř přes celé čelo telefonu.

Modely V10 a V20 zaujaly nezvyklou konstrukcí. Vedle hlavního velkého displeje měly na čele v horní části ještě druhý pomocný pro zobrazování základních informací. U chystané novinky V30 ale LG od tohoto konceptu ustoupí.

Hovoří se o šestipalcové úhlopříčce displeje. Rozlišení má být velmi vysokých 2 880 × 1 440 obrazových bodů. Zatímco vlajkový model G6 pohání loňský Snapdragon 821, „vé třicítka“ dostane zbrusu nový Snapdragon 835. K tomu můžete počítat s operační pamětí kapacity 4 GB, odolností vůči prachu a vodě, či fotoaparátem s rekordní světelností f/1; dosud byla u smartphonů maximem světelnost f/1.7.

LG V30 má oficiální premiéru naplánovanou na čtvrtek 31. srpna.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře