Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyLG smartphone Nexus 6 nevyrobí, tvrdí zaměstnanec

LG smartphone Nexus 6 nevyrobí, tvrdí zaměstnanec

Firma LG před nedávnem představila svůj špičkový smartphone G3, který v mnohém nemá konkurenci. Mnozí prorokovali, že se stane základem pro vývoj modelu Nexus 6. Ovšem teď vyšlo najevo, že LG příští Nexus už ve spolupráci s Googlem vyrábět nebude. Serveru draadbreuk.nl to sdělil ředitel pro komunikaci Ken Hong.

Podle Honga Google LG ještě neoslovil. „Zatím se tak nestalo, za normálních okolností by nám už dali vědět,“ uvedl a pokračoval: „To může znamenat jen dvě věci. Buď mě ve firmě ignorují a neřekli mi o tom, nebo prostě nový Nexus 6 vyrábět nebudeme.“

Hong v rozhovoru dále řekl, že každá firma, která úzce spolupracuje s Googlem, si tím výrazně zvyšuje svou prestiž. Na druhou stranu vygenerovat slušný zisk z Nexus zařízení údajně není vůbec jednoduché, navíc je to prý Google, kdo o všem podstatném rozhoduje.

„Minulý rok, když vyšel Nexus 5, některá média informovala, že vyrábíme málo kusů tohoto modelu, ale nebyla to pravda. O tom, kolik telefonů se vyrobí, rozhoduje Google a my ho jen posloucháme,“ postěžoval si.

Po internetu se šušká, že nový Nexus 6 by mohlo vyrobit HTC. Ve hře je ale nadále samozřejmě také LG, nebylo by to totiž poprvé, co jeho zástupce tvrdil, že o novém Nexusu nic neví, aby se nakonec ukázalo, že to nebyla  pravda.

1944905

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Poslední dvě generace (Nexus 4 a Nexus 5) se vyloženě povedly, kdyby to tentokrát nebylo LG, byla by to škoda.

  2. Je spoustu spekulaci,jedna stranka pise ze dalsi nexus uz nebude,jina zase ze nexus bude ale pod zastitou HTC…ja mam nexuse 5 a netrpelive cekam na 6tku

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře