Středa, 15 května, 2024
DomůRecenzeRecenze LG Optimus F6: Levná střední třída s LTE

Recenze LG Optimus F6: Levná střední třída s LTE

Přemýšlíte jaký telefon koupit a nemůžete najít slušně vybavený stroj za rozumnou cenu? Naše recenze vám výběr pomůže usnadnit. Do redakce se totiž dostal telefon od firmy LG, konkrétně Optimus F6, který patří mezi plně vybavené mobilní telefony střední třídy s funkcemi, jaké byste v této kategorii nehledali.

Vše podtrhuje příjemná cenovka, která atakuje hranici 6000 Kč.

První dojmy

LG Optimus F6 vypadá jako telefon vyšší třídy. Zezadu může dokonce připomínat LG Nexus 4. Sice zadní kryt je hezký, ale plastový. Mám obavu, že kromě poškrábání  hrozí, že po pádu již nebude tak dobře držet. Opatrnost je proto na místě. Kromě toho, telefon při stisku trochu vrže. I přes tyto drobné nedostatky, to nemění nic na faktu, že se LG dobře drží v ruce. Velký podíl na tom nesou zakulacené boky telefonu.

Na telefonu se nachází několik tlačítek. To největší dole uprostřed si zaslouží pochvalu. Velikost je tak akorát a navíc je barevně podsvícené. Podle barvy hned poznáte, zda vám někdo napsal sms nebo email. Vedle největšího tlačítka se nachází ještě dvě další. Tlačítko zpět a nalevo tlačítko Menu. Na bocích máme ovládání hlasitosti s vypínáním. Na levé straně se nachází tlačítko, které si obzvlášť zaslouží pozornost. Jedná se o tzv. rychlé spuštění. Pod stiskem si lze nastavit například fotoaparát nebo Quick Memo. Quick Memo ve stručnosti, pro ty, kteří neznají, je PrintScreen obrazovky, do kterého lze ručně zapsat poznámku. Volba je zcela na vás.

Balení obsahuje velmi levná sluchátka s mikrofonem, černou microUSB nabíječku a příručku, která je napsaná ve třech jazycích. Dalo by se říct, že LG disponuje standartní výbavou.

 IMG_1435

Displej

Displej F6 má velikost 4,5 palců a rozlišení 960 × 540 pixelů, což je menší rozlišení, než jsme zvyklí, a proto při troše snahy uvidíme i pixely. Displej je jasný a překvapí dobrou viditelností na přímém světle. Na slunci však zaregistrujete jiný problém a to mnoho otisků na displeji. Pokud chcete aby vás telefon reprezentoval, nezbývá nic jiného, než v jednom kuse čistit.

1394743821925_2

 

Baterie a karty

Po sundání zadního krytu vidíme silnou 2 460mAh baterii, která bez problému dokáže telefon pohánět až dva dny. Mimo baterie se zda nachází slot na microSIM kartu a microSD kartu.

MicroSD karta umožňuje rozšířit úložiště telefonu až o velikost 32 GB. Občas se stává, že telefon microSD kartu nenačte, a začne ukládat na interní paměť, která až tak velká není. Mluvíme o 4 GB.

IMG_6162

 

Výkon a hardware

Bohužel výkon už telefon z vyšší třídy nepřipomíná a spadá rovnou do té nižší. Telefon pohání dvoujádrový procesor Qualcomm S4 PLUS MSM8930 s frekvencí spolu s grafickým akcelerátorem Adreno 305. K dispozici je 1 GB operační paměti. Operačním systémem telefonu je už poněkud starší Android 4.1.2 Jelly Bean s nadstavbou od LG.

Prostředí telefonu je dokonale odladěné. Za celou dobu používání se mi ani jednou neseknula aplikace. Hry běží taktéž skvěle. Samozřejmě největší pecky si nezahrajete, ale běžné hry jako Subway Surfer nebo Angry Birds běží super. Troufnu si říct, že 90% her LG dokáže bez problému rozjet. LG nabízí i podporu souběžných aplikací na obrazovce a lze si zvolit i průhlednost oken. Co jsem dlouho neviděl u telefonu je možnost nastavit si barevná schémata včetně animací přechodu mezi plochami.

Foto a video

Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a přisvětlovací diodou díru do světa neudělá. Je velmi pomalý a při jakémkoliv pohybu se rozmazává. Při šeru jsou fotografie ještě horší. Autofocus funguje dobře pouze pokud se zařízením absolutně nehýbete.

Za slunečného počasí, a s větší dávkou trpělivosti, lze dosáhnout dobrých fotografií. LG se snaží alespoň zvednout úroveň fotoapliakce, proto v ní najdeme řadu vylepšení, jako ovládání spouště hlasem nebo zachytávání momentek ještě před tím než se rozhodnete zmáčknout spoušť. Bohužel i tyto fotografie trpí rozmazáváním. Přední fotoaparát má rozlišení 1,3 Mpx a potýká se se stejnými nedostatky jako zadní.

Co se týče videa, tak lze pořídit snímky ve FullHD rozlišení, ale zázraky opět nečekejme. Při statickém natáčení je obraz víceméně ostrý, ale pokud s telefonem budeme pohybovat, jako ve většině případů, video už tak ostré nebude. Procesor je příliš slabý na plnohodnotné FullHD, proto 20 snímků za vteřinu je maximum.

Vybavenost telefonu aplikacemi ocení nejeden uživatel. Například díky infraportu přítomném v telefonu ho můžeme proměnit v dálkový ovladač. Dále aplikace SmartShare umožní streamování obrázků, videí nebo hudby na televizi. K dispozici je i QuickTranslator, kdy stačí vyfotit text a telefon jej přeloží.

Bohužel, tato aplikace je pro české uživatele naprosto k ničemu, jelikož náš jazyk není podporovaný. Mimo to můžete využít také funkce LG Backup, která dokáže uložit vaše nastavení a aplikace na microSD kartu, takže se o svá data nemusíte bát.

http://www.youtube.com/watch?v=l9cwVSaHw0o

Multimediální aplikace se nezaleknou formátu FLAC a video přehrávač s chutí zkousne i formát mkv s českými titulky. Užitečná je funkce Smart Screen, která sleduje pohyb vašich očí a když se nedíváte obrazovka pohasne. Dále nechybí ani FM rádio s možností ukládát rozhlasové stanice. Pro dobrý požitek z poslouchání hudby doporučuji si raději koupit kvalitní sluchátka. Sluchátka v balení moc na radosti určitě nepřidají. Telefon navíc hraje velmi potichu. Taktéž poslech není moc příjemný, jelikož reproduktor vynechal basy a hraje pouze výšky.

Co se týče volání, tak zde nevidím problém. Při volání se telefon příjemně se drží a hlas je slyšet jasně a zřetelně. Mikrofon občas zkreslí hlas, ale nejedná se o nic hrozného.

Shrnutí

Díky ceně si telefon zcela jistě najde mnoho příznivců. Aby také ne. LG nabízí spoustu výše popsaných vychytávek, ikdyž hlavní funkce jako fotoaparát pokulhávají. Naopak NFC a infraport v této kategorii se jen tak nevidí společně s rychlým LTE.

Líbilo se mi

  • odladěné prostředí
  • velmi dlouhá výdrž telefonu
  • LTE, NFC, infraport + LG aplikace

Nelíbilo se mi

  • fotoaparát
  • slabý reproduktor
  • matné otisky na displeji

IMG_1327_2

 

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře