Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyLG Optimus 4X HD, který pohání čtyřjádrový procesor, se začne prodávat i...

LG Optimus 4X HD, který pohání čtyřjádrový procesor, se začne prodávat i v Evropě

LG začne v Evropě oficiálně prodávat svůj první smartphone se čtyřjádrovým procesorem. Tenká novinka Optimus 4X HD používá nejnovější verzi Androidu a má velký displej s vysokým rozlišením.

Čtyřjádrový procesor typu nVidia Tegra 3 je taktován na frekvenci 1,5 GHz. Systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich, na který je naroubováno proprietární grafické rozhraní Optimus 3.0 s funkcí Quick Memo.

LG Optimus 4X HD má kvalitní displej typu IPS s vysokým rozlišením 1280 × 720 pixelů. Přestože nepatří k nejmenším, jde stále o velmi tenký přístroj, který je tlustý pouze 8,9 milimetru.

Fotoaparát umístěný na zadní straně má rozlišení osm megapixelů a nemůže u něj chybět osvětlovací LED dioda. Videa by telefon měl pořizovat ve Full HD rozlišení 1920 × 1080 pixelů při 30 snímcích za sekundu.

Operační paměť korejské štiky má 1 GB RAM, vestavěná úložná paměť pak 16 GB. Baterie se může pochlubit slušnou kapacitou 2 150 mAh.

Smartphone LG Optimus 4X HD se v průběhu června začne prodávat ve Velké Británii, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Nizozemsku, Švédsku a dalších zemích.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře