Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyLG Nexus 4 ? Známe kompletní hardwarové specifikace

LG Nexus 4 ? Známe kompletní hardwarové specifikace

Novinka společnosti LG s označením Nexus 4 rozhodně bude mít co nabídnout. První zmínky o tomto zařízení vypluly na povrch již před několika týdny. Jednalo se však spíše jen o kusé informace doplněné řadou fotografií, kompletní výbava zařízení, včetně kapacity baterie, však zůstala utajena. Dnes ji už známe.

Operačním systémem bude Android 4.1 Jelly Bean (možná ale nakonec bude použita verze 4.2). Potvrzen byl také čtyřjádrový procesor od společnosti Snapdragon s frekvencí 1,5 GHz. Operační paměť má velikost 2 GB. Telefon bude nabízen v 8GB a 16GB verzi, v žádném případě kapacitu nebude možné rozšířit paměťovou kartou microSD.

Dominantou čelní strany bude dotykový displej úhlopříčky 4,7 palce a rozlišením 768 × 1280 px. Na cestách se bude hodit osmimegapixelový digitální fotoaparát s automatickým ostřením a bleskem. Přední kamerka, pomocí které půjde videoteloefonovat, nabídne rozlišení 1,3megapixelu. Pod skořápkou najdete baterii o velikosti 2100 mAh. Tělo mobilu je pouze 9,1milimetru tlusté.

Zatíkm velkou neznámou je, zda referenční modely představí také další výrobci. Fotografie Nexusu X, který mělo vyrábět Sony, se totiž nakonec ukázaly jako podvod, informoval o tom web AndroidAuthority.

Nexus 4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře