Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyLG Enact: 4palcový telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí. Prozatím jen pro Verizon

LG Enact: 4palcový telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí. Prozatím jen pro Verizon

Zdá se, že výrobci poslední dobou zapomínají na mobilní pisálky, kteří mají rádi výsuvnou QWERTY klávesnici. Jak jinak si vysvětlit, že už 2 roky nebyl vydaný jediný telefon? Asi o ně není zájem. Pokud ale jeden takový chcete, zajeďte si do Ameriky. Verzion má LG Enact.

Chytrý telefon s názvem Enact vyrábí LG výhradně pro amerického operátora Verizon. A přitom by mohl být úspěšný i jinde. Základem je samozřejmě výsuvná konstrukce s QWERTY klávesnicí. Nad ní je 4palcový displej s rozlišením 800 × 480 pixelů (což už je na dnešní dobu poměrně málo).

Telefon pohání dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s frekvencí 1,2 GHz, 8GB vnitřní úložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karet, a na telefonu běží operační systém Android ve verzi 4.1.2 Jelly Bean s vlastní lehkou grafickou úpravou. Samozřejmostí je WiFi standardu 802.11 a/b/g/n, podpora LTE (sítí 4. generace), Bluetooth 4.0 a také S-GPS.

Vpředu pod displejem najdeme čtveřici senzorových tlačítek, mezi kterými je standardní šipka zpět, tlačítko Domů, vyvolání seznamu naposledy spuštěných aplikací a dnes už netradičně také tlačítko Menu. Na zadní straně se pak usídlil 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou schopný natáčet videa v rozlišení 1080p.

A nyní se dostáváme k dalším velmi zajímavým číslům. LG Enact bude mít baterii s kapacitou obřích 2 460 mAh, což u takového telefonu jen tak nevidí a v kombinaci s úsporným procesorem a displejem s nízkým rozlišením znamená, že by mohl vydržet klidně i týden na jedno nabití. Jeho rozměry jsou 110 × 52,3 × 15,7 mm a váží 169,8 gramů.

A cena? Pokud se upíšete americkému operátorovi Verizon na 2 roky, tak jen 19,99 dolarů (470 Kč). Bez smlouvy je k mání za 350 dolarů (8 200 Kč) což už je něco jiného. Proslýchá se, že by se telefon měl také dostat do běžného prodeje. Kdy a kam se však neví.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/LG Enact/“/]

Zdroj: 1 2

Předchozí článek
Další článek
Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://www.facebook.com/Ondrej.Kostal
Dlouholetý spolupracovník serveru PC Tuning, zajímá se o všechno okolo počítačů, techniky, internetu a v poslední době také focení.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře