Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyLevný čínský smartphone Xiaomi Mi2S je výkonnější než Samsung Galaxy S IV

Levný čínský smartphone Xiaomi Mi2S je výkonnější než Samsung Galaxy S IV

Čínský výrobce Xiaomi uvedl v poslední době na svůj domácí trh několik pozoruhodných smartphonů. Především dvojice Xiaomi M1 a Xiaomi M2 zaujala zákazníky natolik, že firma nebyla schopna uspokojit poptávku. Stejný, ne-li větší, poprask způsobí nejspíše i před několika dny uvedený model Mi2S, který aspiruje na nejvýkonnější chytrý telefon současnosti.

Smartphone je založený na čipové sadě Qualcomm Snapdragon 600, podobně jako LTE verze Galaxy S IV nebo HTC One. Procesor, jehož základem jsou jádra mikroarchitektury Krait 300, pracuje na nominální frekvenci 1,7 GHz.

A jak se ukazuje, vzhledem k dobré optimalizaci ze strany výrobce, je schopný v benchmarku AnTuTu porazit i jeden z nejdiskutovanějších smartphonů na planetě ? Galaxy S IV.

V novém Samsungu, resp. jedné z jeho variant, tepe stejný procesor, avšak na vyšším taktu. Ani to mu ale nebylo nic platné a novinka Xiaomi se mohla pochlubit vyšším bodovým hodnocením.

Xiaomi Mi2S dosáhl 25 913 bodů, kdežto Galaxy S IV ?jen? 25 446 bodů. To je impozantní výsledek přihlédneme-li k tomu, že se telefon prodává výrazně levněji než konkurence.

Xiaomi Mi2S je dostupný ve dvou variantách: s 16GB pamětí a osmimegapixelovým fotoaparátem ho pořídíte za 1999 juanů, 32GB verzi s třináctimegapixelovým foťákem za 2299 juanů.

Specifikace telefonu dotváří 2 GB RAM a 4,3″ displej s HD rozlišením.

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře