Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyLetos se prodá 120 milionů použitých smartphonů. Některé z nich až třikrát...

Letos se prodá 120 milionů použitých smartphonů. Některé z nich až třikrát změní majitele

Podle prognózy poradenské firmy Deloitte se prodej použitých chytrých telefonů letos zvýší o polovinu na 120 milionů kusů. Jejich majitelé za ně přímo nebo na protiúčet utrží 17 miliard dolarů, což bude o šest miliard více než v roce 2015.

Analytici dodávají, že deset procent letos zakoupených prémiových smartphonů, tedy přístrojů v hodnotě od 500 dolarů (přibližně 12 400 korun), vystřídá během svého životního cyklu tři nebo více majitelů.

Zpráva také uvádí, že chytré telefony a tablety se letos pravděpodobně stanou hlavní herní platformou z hlediska zisků. Měly by vygenerovat tržby ve výši 35 miliard dolarů, což oproti loňskému roku představuje nárůst o 20 procent.

Tato částka bude srovnatelná s očekávanými tržbami za počítačové hry. V jejich případě se předpokládají tržby ve výši 32 miliard dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře