Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyLenovo má za sebou výborný kvartál s rekordními příjmy

Lenovo má za sebou výborný kvartál s rekordními příjmy

Technologická společnost Lenovo oznámila, že její tržby dosáhly ve třetím čtvrtletí rekordního maxima ve výši 14,1 miliardy dolarů. Zaznamenala tak kontinuální růst tržeb deset po sobě jdoucích čtvrtletí. Firmě pomohla silná poptávka po počítačích i dalších produktech díky rozmanitějšímu sortimentu.

Příjmy společnosti před zdaněním vzrostly ve srovnání se stejným čtvrtletím minulého roku o 11 procent, a to na 390 milionů dolarů. Čistý zisk se za tři měsíce do konce prosince zvýšil na 258 milionů dolarů z 233 milionů dolarů ve stejném období předchozího roku. Tento výsledek překonal odhady analytiků. Hrubá marže čínského koncernu meziročně stoupla o 1,5 procentního bodu na 16,1 procenta, jelikož společnost pokračovala v přechodu na prémiové a rychle rostoucí produkty, jako jsou herní počítače.

Výhled společnosti do budoucna ovlivňuje nicméně epidemie smrtícího koronaviru. Podnik varuje před negativním vlivem nemoci na své výsledky v aktuálním čtvrtletí. Ačkoli některé továrny Lenovo v Číně již částečně obnovili výrobu, u dodavatelů a logistických partnerů je výroba nadále přerušena pro omezení v přepravě, které mají zabránit šíření nemoci.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře