Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyLenovo bylo na konci roku největším prodejcem počítačů na světě

Lenovo bylo na konci roku největším prodejcem počítačů na světě

Společnost Lenovo si podle předběžných výsledků IDC za čtvrté čtvrtletí roku 2018 udržela první místo dodavatele v oblasti počítačů, notebooků a pracovních stanic. Již druhý kvartál v řadě si čínský podnik drží tuto pozici a je jednou z pěti nejvýznamnějších firem, které se postaraly o růst čtvrtého kvartálu v loňském roce.

Celosvětová dodávka počítačů přesáhla ve čtvrtém kvartálu roku 2018 68,1 milionu kusů, což znamená meziroční pokles o 3,7 %. Čtvrté čtvrtletí poznamenala obava ohledně nedostatku procesorů a sílícího ekonomického napětí mezi USA a Čínou.

Růst byl sice pomalejší než v předchozích kvartálech, ale silná orientace na podporu zákazníků zajistila i přes překážky ve čtvrtém kvartále silný prodej počítačů Lenovo. Jedním z důvodů bylo i obnovení dodávky podnikových počítačů, se kterou souvisí konec podpory Windows 7 v lednu 2020.

Druhým největším dodavatelem počítačů na světě byla ve čtvrtém kvartálu společnost HP. Na dalším místech skončily firmy Dell, Apple, ASUS a Acer.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře