Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyLegendární PC hra Brány Skeldalu se dočká portu pro Android a iOS

Legendární PC hra Brány Skeldalu se dočká portu pro Android a iOS

Kultovní česká fantasy RPG hra z konce devadesátých let, Brány Skeldalu, se dočká konverze pro mobilní telefony a tablety se systémy iOS a Android. Na webu Startovač se rozjel projekt, prostřednictvím kterého chce Jindřich Rohlík, původní autor hry a také její tehdejší producent, získat peníze na vývoj.

Na projekt už přispělo 157 Startérů a do této chvíle se podařilo nasbírat 186 559 korun. Do konce zbývá ještě asi sedm hodin. I vy tak máte stále ještě šanci Jindřicha podpořit.

Jak autor uvádí v popisu, konverze bude obnášet spoustu programátorské práce na překopávání zdrojových kódů tak, aby se daly spustit na docela jiném hardware, než pro který byly původně dělány (protože je toho spousta napsána v assmebleru, prakticky to znamená napsat program z vtší části znovu).

Je také možné, že malé dotykové displeje si vyžádají další drobné úpravy a to jak ve stylu ovládání, tak v grafice. A na závěr to všechno bude potřeba řádně otestovat.

A třeba znovu i opravit. Taková práce zabere několik měsíců, než je hru možné pustit mezi vás, hráče. A na to jsou právě třeba ty peníze, o které si dovolil požádat.

Bez vašeho přispění se Brány Skeldalu svého portu na smartphony a tablety zkrátka nejspíš nedočkají. Ale i tak se můžete těšit na nějaké odměny z nichž nejmenší je bonus ve hře v podobě více peněz do začátku, jméno v titulcích, můžete se stát betatestery, osobní poděkování a konečně může po vás být pojmenována jedna z herních postav (nemůže sloužit k propagaci značky, výrobku atd.).

Staňte se investory kultovní hry Brány Skeldaluklikněte sem!

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře