Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyKvůli výbuchu tabletu Apple iPad Air bylo nutné evakuovat pobočku operátora Vodafone

Kvůli výbuchu tabletu Apple iPad Air bylo nutné evakuovat pobočku operátora Vodafone

Šok mezi návštěvníky vyvolala exploze tabletu iPad Air na pobočce mobilního operátora Vodafone v australském městě Canberra. Očití svědkové vypověděli, že před výbuchem začaly z tabletu létat jiskry a vycházet zapáchající kouř. Na místo bylo nutné přivolat hasiče, kteří společně s pracovníky obchodu zahájili evakuaci návštěvníků.

Mluvčí společnosti Vodafone k nepříjemnému incidentu uvedl: „že zničehonic začal jiskřit nabíjecí port iPadu Air, který byl vystaven na ukázku“.

Do obchodu se kromě hasičů dostavili také technici Apple, kteří si později tablet odvezli do firemní laboratoře, kde se pokusí zjistit, proč k výbuchu došlo.

V poslední době zpráv o explozích chytrých mobilních přístrojů přibývá. Zatím nejtragičtějším letošním případem je smrt letušky společnosti China Southern Airline, kterou zabil elektrický proud, když použila nabíjející se telefon iPhone.

article-0-1948797F00000578-291_634x416Zdroj: DailyMail

Předchozí článek
Další článek
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře