Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyKvůli skryté chybě aplikace Skype nefungovala

Kvůli skryté chybě aplikace Skype nefungovala

Jen několik dní poté, co skrytá chyba způsobila samovolné restartování iPhonů po celém světě, postihl podobný problém i uživatele VoIP aplikace Skype. Stačilo v chatu odeslat přesně daný text a aplikace neustále dokola padala při pokusu ji otevřít. Na problém upozornil server VentureBeat.

K tomu, aby aplikace Skype na platformách iOS, Android a Windows začala „padat“, bylo třeba formou zprávy danému uživateli odeslat řetězec „http://:“ (bez uvozovek). Společnost Skype vlastněná Microsoftem chybu v systému potvrdila a přislíbila promptní vyřešení problému, který byl nepříjemný zejména proto, že uživatel jej nedokázal odstranit ani vymazáním daného textového řetězce z historie. Aplikace totiž opakovaně ze serverů stahovala zmíněné údaje a po dalším spuštění aplikace opět přestala fungovat.

Skype na vzniklý problém nakonec zareagoval bleskurychle a za necelý den vydal aktualizaci svých klientů. Uživatelům důrazně doporučuje, aby si stáhli nové verze aplikace.

skype_bug_crash skype_bug_autocrash

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře