Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyKterý je nejvýkonnější? Samsung Galaxy Note 5 vs. OnePlus Two vs. LG...

Který je nejvýkonnější? Samsung Galaxy Note 5 vs. OnePlus Two vs. LG G4

Server phonebuff.com se přihlásil s dalším zajímavým videem. Tentokrát redaktor David Rahimi proklepl výkon smartphonů Galaxy Note 5,  OnePlus Two a LG G4. Test se skládal ze dvou částí: spouštění aplikací a multitaskingu.

Papírově nejslabší z trojice telefonů je jednoznačně model LG G4. Oproti svým konkurentům spoléhá totiž jen na 3 GB operační paměti a šestijádrový Snapdragon 808. Galaxy Note 5 a OnePlus Two mají shodně ve výbavě 4 GB RAM a osmijádrový procesor. V případě novinky od Samsungu byl použit čip Exynos 7420, v OnePlus Two pak tiká Snapdragon 810.

Test však ukázal, že specifikace nejsou všechno a velmi záleží také na odladění operačního systému a správě operační paměti. Aplikace a hry spouštěl nejrychleji Galaxy Note 5, hodně ze svého náskoku ale ztratil ve druhém kolem, kdy téměř každou aplikaci musel načítat znovu.

To nebyl zdaleka případ G4, u kterého navzdory horší výbavě multitasking funguje na jedničku. Nechybělo mnoho a prvenství mohlo připadnout telefonu od LG.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Safra, One+2 se docela plouží, co? Nebo to tak jen vypadá vedle těch rychlíků?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře