Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyKrál spamu půjde do vězení, poslal přes 27 milionů nevyžádaných zpráv

Král spamu půjde do vězení, poslal přes 27 milionů nevyžádaných zpráv

Jeden z nejznámějších a nejaktivnějších spammerů se policii přiznal, že nezákonně rozesílal nevyžádané zprávy (spam) více jak 500 000 uživatelů sociální sítě Facebook. Za toto jednání mu hrozí až 3 roky ve vězení. 

Sandford Wallace, jemuž se přezdívá „Král spamu“ se přitom nezákonnému rozesílání zpráv věnuje už desítky let. Začal s tím hluboko v devadesátých letech, kdy k rozesílání používal fax. Když se mezi lidi začal šířit internet, okamžitě začal škodit na něm.

Od roku 1991 byl král spamu za neoprávněné rozesílání e-mailů, špionážního softwaru a zneužívání MySpace souzen hned několikrát. Za tu dobu se mu nahromadily peněžité pokuty v hodnotě 4 miliony dolarů, ani to však Wallacovi k nápravě nepomohlo. Nyní ho tedy porota po dvouletém vyšetřování FBI odsoudila k pokutě 250 000 dolarů a k tříletému odnětí svobody. Co na to říkáte? Myslíte si, že Král spamu se konečně napraví?

Sandford Wallace

Zdroj: Engadget

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře