Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyKonzoli Nintendo Switch si koupilo už 17 milionů lidí

Konzoli Nintendo Switch si koupilo už 17 milionů lidí

Zástupci společnosti Nintendo mohou být nadmíru spokojení. Zájem o konzoli Switch je totiž stále enormní. Celosvětově se jí prodalo už více jak 17,79 milionu kusů.  Vyplývá to ze zprávy serveru The Verge.

Konzole Nintendo Switch se začala prodávat 3. března loňského roku a zakrátko bylo jasné, že pro japonskou společnost znamená trefu do černého. V řadě obchodů byla novinka vyprodána a do milionů se šplhal také prodej her. Obrovskému úspěchu se těšil zejména titul The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Switch se na rozdíl od konkurence snaží hráče nalákat místo co největšího výkonu na jiný koncept hraní. Zařízení je dodáváno se dvěma oddělitelnými ovladači do jedné ruky a s dokem, který lze propojit s televizí. Ve chvíli, kdy konzoli vytáhnete z dokovací stanice, máte přenosný herní systém s vlastní obrazovkou. Switch tedy odbourává nutnost pořizování dvou přístrojů, nyní vám na doma i na cesty stačí jen jedno.

Cena Nintendo Switch v České republice začíná na necelých 8 000 Kč.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře