Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyKonec nadějí. Současné telefony nebude možné aktualizovat na Windows Phone 8

Konec nadějí. Současné telefony nebude možné aktualizovat na Windows Phone 8

To, čeho se všichni obávali, se zřejmě stane skutečností. Žadné ze současných zařízení s Windows Phone 7 nebude možné aktualizovat na majoritní verzi Apollo (Windows Phone 8), která má být uvedena na podzim letošního roku. Informoval o tom Paul Thurrot, autor knihy Windows Phone 7 Secrets.

„Ne. Nestane se to. Aktualizaci nedostane Lumie 900 ani žádný jiný již existující telefon. Dnes prodávaná zařízení nedostanou ani částečnou aktualizaci, která by uživatelům umožnila používat určité funkce z Apolla. Prostě se to nestane,“ napsal.

Smartphony z první a druhé generace zůstanou na současné verzi systému Windows Phone 7.5 (konečnou pro ně bude aktualizace Tango) a Windows Phone 8 pro ně zůstane nepřístupný.

Zatímco systém Windows Phone 7.5 je založen na jádru WinCE, další verze bude vybudována na Win8. Technicky by aktualizace na tedy byla jen ztěží proveditelná.

Ekosystém Windows Phone je dnes i nadále zanedbatelný. Na podzim by mohlo být v oběhu stále méně jak 20 milionů mobilů s tímto systémem. Microsoft se tedy nejspíše rozhodl, že vše vsadí na Windows Phone 8 a uživatele s dnes prodávanými zařízeními hodí přes palubu.

Nákup jakéhokoli zařízení s Windows Phone 7.5 tak dnes postrádá smysl. Bude zajímavé sledovat, jak moc tato informace ovlivní prodeje smartphonů z modelové řady Nokia Lumia, protože ty jsou dnes již prakticky mrtvé.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak toto je od Microsoftu hodně špatný krok, malá skupinka lidí, která do Windows Phone své naděje vložila, bude odpálkována tím, že nebude update na WP 8. Myslím si že tímto si Microsoft v oblasti telefonů vykopal hrob.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře