Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyKonec dohadům: Apple představí nový čtyřpalcový iPhone 21. března

Konec dohadům: Apple představí nový čtyřpalcový iPhone 21. března

Apple začal vybraným novinářům rozesílat pozvánky na akci, která se uskuteční za necelých 14 dnů v Cupertinu. Co přesně chce firma s logem nakousnutého jablka světu ukázat, zatím nebylo oficiálně oznámeno. Spekuluje se ale o tom, že představí nový čtyřpalcový iPhone se, menší iPad Pro, nové pásky pro Apple Watch a možná také aktualizované MacBooky. Pozvánka samotná obsahuje jen krátký text „Let us loop you in“, což ve volném překladu znamená „Nechte se vtáhnout“.

Nový iPhone se má být menší než poslední generace chytrých telefonů od Applu. Obrazovka bude Nový iPhone se má být menší než poslední generace chytrých telefonů od Applu. Jeho obrazovka bude čtyřpalcová. Pro srovnání nejnovější iPhone 6s má 4,7palcovou obrazovku, větší iPhone 6s Plus dokonce displej s úhlopříčkou 5,5 palce.

Novinka bude tedy stejně velká jako stařičký iPhone 5. Oproti pětce má být ale citelně výkonnější, tempo telefonu má udávat procesor A9 (podle některých serverů starší A8). S novým modelem bude americký výrobce chtít uspět především u příznivců značky, pro které jsou jeho nové smartphony až příliš velké.

Na stejné keynote, která je výrobcem naplánována na 21. březen, bychom se měli dočkat také odhalení 9,7palcového iPadu Pro, nových pásků pro hodinky Watch a kdo ví, třeba nás Apple překvapí i novými MacBooky.

Apple-Event-2016-1

Zdroj: iMore

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře