Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyA kdo kopíruje teď? Oppo měla dosvětlování obrazovkou ještě před iPhonem 6s!

A kdo kopíruje teď? Oppo měla dosvětlování obrazovkou ještě před iPhonem 6s!

Společnost Apple před několika dny představila nové iPhony. iPhone 6s a iPhone 6s Plus se dočkaly hromady novinek včetně vylepšení fotoaparátů a funkce „Retina flash“. Jedná se o šikovnou funkci přisvětlování fotek displejem, kterou Apple dost možná okopíroval od čínského výrobce. 

Retina flash přisvětluje fotografie pořizované předním fotoaparátem tím, že na celý displej promítne bílé (nebo v případě potřeby i jistým způsobem zabarvené) pozadí bez ikonek a dalšího přikrášlení.

Jakkoliv Apple tuto funkci představovala jako revoluční, podle společnosti Oppo jde o obyčejné zkopírování její funkce „Screen Flash“, kterou disponují modely Oppo R7, Oppo R7 Plus, Oppo R7 Lite a Oppo Mirror 5.

Že jde o stejnou funkci prozrazuje i příspěvek společnosti na Facebooku. Ten tyto dvě funkce věcně porovnává.

Oppo-says-it-turned-its-phones-display-into-a-flash-for-selfies-before-Apple-did

 

Při pohledu do minulosti pak můžeme dohledat, že stejnou funkci měla ve svém repertoáru po nějakou dobu také společnost LG. S funkcí přisvětlování displejem jsme se konkrétně setkali v modelech LG G3.

Teď už jenom zjistit, co tímto příspěvkem společnost Oppo sledovala, neboť ve světe technologií je zcela běžné, že od sebe společnosti „opisují“.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře