Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyKabelová televize Horizon Go od UPC začíná vysílat v HD rozlišení

Kabelová televize Horizon Go od UPC začíná vysílat v HD rozlišení

Mobilní televize od UPC Horizon Go dostane od října 11 programů v HD rozlišení namísto standardního a přidá 8 zcela nových. Půjde především o vybrané kanály s nejvyšší sledovaností a dále o mix sportovních, filmových a dokumentárních programů. Nabídka Horizon Go tak bude obsahovat až 80 kanálů.

„Na základě reakcí našich zákazníků a sledovanosti Horizon Go zařazujeme osm nových kanálů. Zároveň začneme vysílat 11 kanálů v HD rozlišení. Vybrali jsme mix nejsledovanějších programů, sportovních i filmových stanic a dokumentů. Celkově tak v Horizon Go budou naši zákazníci moct sledovat až 80 programů,“ vypočítává Jan Kohout, marketingový ředitel UPC.

Se zvyšujícím se počtem kanálů v Horizon Go vzroste i jejich obrazová kvalita. U klasické televize poběží HD kanály s rozlišením 1 280 x 720 pixelů. U titulů ve videotéce My Prime budou filmy, seriály, dokumenty a pohádky v HD kvalitě vysílány s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů. Celkově bude v My Prime přibližně třetina titulů ve vysokém rozlišení a jejich podíl se chystá UPC i nadále rozšiřovat. Adaptivní přenosová rychlost u Horizon Go zajišťuje vysílání pořadů v aktuálně nejvyšší dostupné kvalitě – pokud se kvalita připojení k internetu sníží, pak se úměrně tomu snižuje i kvalita obrazu a naopak.

Horizon Go mohou zákazníci využívat až na třech zařízeních současně, např. na mobilu, tabletu nebo počítači. Služba, kterou si podle aktuálních statistik pustí přes 25 000 uživatelů týdně, je dostupná na iOS, Android nebo na webových stránkách www.horizon.tv.

 

2

3

4

Zdroj: UPC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře