Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyK minipočítači Raspberry Pi si můžete zakoupit oficiální dotykový displej

K minipočítači Raspberry Pi si můžete zakoupit oficiální dotykový displej

Prťavý počítač Raspberry Pi se nedávno dočkal plastového šasi s obrázkem maliny a nyní jeho autoři představili také připojitelný displej, který z něj udělá plnohodnotné dotykové zařízení. Cena nového příslušenství se pohybuje okolo 60 dolarů, v přepočtu 1 450 Kč.

Displej má úhlopříčku 7 palců a rozlišení 800 × 480 pixelů s obnovovací frekvencí 60 Hz. Nechybí mu desetibodová dotyková vrstva a ani schopnost zobrazit 24bitové barvy. Dle specifikace uveřejněné výrobcem jsou pozorovací úhly 70° v horizontálním i vertikálním směru.

Pro spojení s počítačem slouží konektor DSI (Display Serial Interface), přičemž zároveň je možné přes HDMI připojit druhý monitor. Displej je možné napájet z vlastního zdroje, nebo lze využít PWR OUT na konektoru GPIO přímo v počítači. Kompatibilita displeje je zajištěna s modely Raspberry Pi 2 Model B, Raspberry Pi Model B+ a Raspberry PI Model A+.

Cena, jak již bylo napsáno, je stanovena na zhruba 60 dolarů. První oficiální displej pro Raspberry Pi je dostupný třeba v obchodě SWAG.

15

Video:

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře