Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyJóga pro děti: Výuková aplikace, která přináší dětem cvičení hravou formou

Jóga pro děti: Výuková aplikace, která přináší dětem cvičení hravou formou

Cvičení je určené hlavně pro předškolní a mladší školní děti, ale vybrané pozice (v lehčí nebo těžší podobě) může cvičit každý. Věk tedy v žádném případě není omezením, uvádějí autoři.

Aplikace Jóga pro děti obsahuje 30 pozic (např.: kočka, pes, velbloud, žába, ryba, bojovník, pozdrav Slunce), které vycházejí z jogových cviků upravených pro menší děti. Jednotlivé fáze a variace pozic jsou vysvětleny a vyobrazeny ve fotkách (nacvičené dětmi). Každá pozice má svou drobnou veselou animaci, aby děti pobavila, a krátkou básničku namluvenou dětmi.

Jednotlivé cviky jsou použité v příběhu o zakletém hradu a relaxaci pro příjemné usínání. „Uvedené pozice je však možné použít i pro sestavu a vytvořit si tak vlastní cestu,“ uvádí spoluautorka aplikace Anna Dvořáková.

Jóga pro děti podporuje iPady a tablety s operačním systémem Android. Cena aplikace je stanovena na 40 korun. Do svých zařízení ji můžete stáhovat prostřednictvím widgetů:

[appbox appstore id1024676224]

[appbox googleplay air.cz.ucenibezmuceni.joga]

1 2

3 4 5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře