Jižní Korea zítra spustí komerční provoz sítě 5G


Jižní Korea zítra spustí komerční provoz sítě 5G

První zemí na světě, která spustí komerční provoz sítí páté generace (5G), se stane Jižní Korea. Nikoli tedy Čína, Japonsko nebo Spojené státy americké. Termín spuštění byl stanoven na tento pátek.

Standard 5G v Jižní Koreji nebude sloužit pouze pro připojení počítačů a smartphonů k internetu. Využívat jej budou i chytré přístroje v domácnostech. Korea věří, že se jí díky novým technologiím podaří učinit průlom v oblastech jako chytrá města a autonomní (samořídící) vozy.

V porovnání s 4G LTE dokáže být 5G síť až dvacetkrát rychlejší a nabízí také lepší podporu umělé inteligenci a virtuální reality, její globální rozšiřování je však teprve v začátcích. V České republice se s komerčním spuštěním 5G v nejbližších měsících zatím nepočítá, ačkoli operátoři se na příchod sítí páté generace samozřejmě připravují. Například nedávno společnost O2 pokryla po dobu několika dnů sítí 5G české město Kolín.

Zdroj

 

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.