Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyJIVR: Futuristické elektrokolo, které komunikuje s vaším smartphonem

JIVR: Futuristické elektrokolo, které komunikuje s vaším smartphonem

Nejmodernější technologie mění svět kolem nás, každodenní činnosti nevyjímaje. Tak třeba jízdu na kole. Futuristické elektrokolo JIVR, které se před několika dny dostalo na Kickstarter, je toho zářným důkazem. 

Nádherně vypadající elektrokolo s bytelnou skládací konstrukcí a mnoha moderními technologiemi by se mezi lidi mělo dostat po vybrání částky alespoň 70 000 britských liber. To je částka, kterou by Kickstarterovská kampaň měla co nevidět pokořit. Už nyní je totiž na účtě JIVR přes 55 000 liber a sbírka utěšeně roste.

JIVR sestává z elektromotoru, baterie a dalších moderních technologií včetně těch, které budou komunikovat s chytrými telefony. Všechno je přitom důmyslně vsazené do dokonale vysoustružené konstrukce kola.

Pro zobrazení všech dostupných informací, jako je například přesné místo výskytu kola, stav jeho baterie, navigace na vybrané místo, počet ujetých kalorií a další spousty věcí bude JIVR využívat v řídítkách zasazený, vodotěsný displej. Pokud majitel kola bude chtít tyto informace zobrazit i jinde, než na kole, vybrané zařízení propojí s JIVR pomocí Bluetooth.

Tvůrci JIVR očekávají, že jakmile se elektrokolo dostane na trh, bude stát okolo 2000 liber. Pakliže se ovšem rozhodnete pro JIVR už nyní a přidáte se k přispěvatelům na Kickstarteru, zaplatíte pouze 699 liber.

Zdroj: Kickstarter

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře