Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyJednodušší zmenšená verze smartphonu HTC One bude v prodeji do září

Jednodušší zmenšená verze smartphonu HTC One bude v prodeji do září

Zmenšená verze špičkového smartphonu HTC One se objeví v prodeji v průběhu třetího čtvrtletí. Informaci publikovaly tchajwanské novinky Digitimes, které se odvolávají na zdroje v dodavatelském řetězci. Přední část telefonu bude zabírat 4,3″ displej s HD rozlišením. Nový model bude sdílet se svým větším sourozencem některé technologie včetně fotoaparátu s ultrapixely.

Smartphone One Mini od HTC by se tedy měl začít prodávat už mezi červencem a zářím, zatímco firmy Lenovo a Huawei nabídnou zmenšené verze svých vlajkových lodí až někdy na konci roku 2013.

V každém případě na své přijde letos každý. Jaká to potěšující skutečnost, že si výrobci uvědomili konečně silnou poptávku po malých, ale dobře vybavených smartphonech.

Ne každý chce ve své kapse nosit telefon s ne menší než 4,7″ obrazovkou.

One mini

Zdroj: Digitimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Že by si mobilní výrobci začali konečně uvědomovat pojem miniaturizace? Možná si popudím pár lidí, ale mobil má být primárně mobil, mít u ucha 5″ placku nebo dokonce 6.4″ (nebo kolik má ten Sony Ultra) mi příjde fakt divné. Pokud chci velkou obrazovku, koupím si tabllet, na mobl mi stačí klidně i 3.7″. Někdo namítne, že to sou pak dvě zařízení, ale když klasický tablet, tak třeba na filmy a hry, když mobil, tak mobil (nevím kde je ta pomyslná hranice tabletu a mobilu, ale pokud bych to měl právě na ty filmy, tak bych chtěl asi 8 a více palců, to je sice subjektivní, ale na 4-5 palcovém to fakt není ono).

  2. Naprostý souhlas! Většina dnešních high end mobilních zařízení neni tak úplně mobilní. Mít v kapse 5″ telefon je nic moc. Mám Xperii Solu a 3,7″ mi bohatě stačí na klasické fungování. Pokud na tom One mini bude hardwarově dobře, tak o něm budu určitě uvažovat.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře