Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyJako z Interstellaru? Google představil nového robota

Jako z Interstellaru? Google představil nového robota

Za vývojem experimentálního robota nestojí slavná společnost Boston Dynamics, které se podle některých zpráv chce koncern Alphabet zbavit, ale japonský Schaft, který jej představil na konferenci New Economic Summit 2016 v Tokiu.

Nový robot vzdáleně připomíná stroj TARS z hollywoodského filmu Interstellar. Má dvě dolní masivní končetiny (nohy) a tělo (řídící jednotku) zasazené mezi nimi. Vysoký je zhruba metr a může nést náklad o hmotnosti až šedesát kilogramů. Krom toho zvládne vyjít schody, umí se pohybovat v terénu (v lese, na pláži či v zasněženém prostředí) a když si stoupne na trubku, neuklouzne.

Prozatím nebylo oficiálně zveřejněno, k čemu by stroj mohl sloužit, ale výzkumnou agenturu americké armády (DARPA) už jistě něco napadlo.

Shaft je jednou z firem, které Google před několika lety koupil a začlenil je do vývojářské divize GoogleX. Googlu vedle Schaftu patří také legendární Boston Dynamics, Redwood Robotics, Industrial Perception, Inc, Meka Robotics, DeepMind Technologies a další společnosti.

Zdroj: ieee

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře