Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyJaké bylo setkání mobilních vývojářů v Brně – BrMo?

Jaké bylo setkání mobilních vývojářů v Brně – BrMo?

13. 3. 2014 se uskutečnilo již páté setkání mobilních vývojářů v Brně pořádané Fakultou informačních technologií a vývojářským týmem Trinerdis z Brna. Návštěvnost byla rekordní a rozhodně nikdo z příchozích nemohl litovat.

Víte, jak proniknout na čínský trh mobilních aplikací? My už to víme díky historce o panu Čangovi v živém a bezprostředním podání Flow studia. Aneb tohle raději doma a kdekoliv jinde nezkoušejte – varování pro vývojáře.

A v podobném duchu se nesly přednášky od zakladatelů Flow Studia z Prahy – Petra Fodora a Richarda Hořína. Jejich přednáška se sice jmenovala „Fail story: Zkušenost je dobrá škola, jen školné je příliš vysoké“, ale spíše to byl soubor dobrých rad pro založení a provozování (nejen) vývojářské společnosti.

Matěj Mainuš nám za Mautilus zase představil nejen Google Glass, ale také vše, co potřebujete vědět o vývoji pro ně: vhodné vývojářské prostředí, Cards a doporučení pro UI.

Největší zájem o Matěje byl po skončení přednášky a během následného networkingu, kde se mohli zájemci blíže seznámit s technologií díky osobním a přímým otázkám a také si sáhnout… na vývojáře s Google Glass.

Opravdu jde o velmi zajímavou technologii, která se bude v budoucnu ještě hodně vyvíjet.

Mautilus GoogleGlass

Nově mohli na BrMu vystoupit vývojáři a představit svoji mobilní aplikaci publiku. K dispozici měli 5 minut na každou prezentaci + čas na následnou diskuzi o prezentované aplikaci.

Gamifi.cc představili hru The Great Wobo Escape. Úkolem hráče je nenápadně provést Woba, malého robota, cestou plnou nepřátel a sledovacích zařízení za jeho svobodou. Před uvedením hry potřebují testování aplikace na co nejvíce zařízeních. Zapojit se můžete zde.

Zároveň vývojáři navnadili návštěvníky na 6. ročník BrMo, kde budou mít přednášku o vývoji The Great Wobo Escape a Unity 3D.

FlowStudio_FailStory

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře