Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyiSwimband slibuje, že nedopustí, aby se vaše dítě utopilo

iSwimband slibuje, že nedopustí, aby se vaše dítě utopilo

Hraní ve vodě je pro děti přes léto zábavné, ale může být i smrtelně nebezpečné. Máme tendenci na ně více dohlížet při výletech k moři či u rybníků, ale často polevíme v pozornosti doma, kde se mohou utopit v bazénu, ve vaně, nebo dokonce kýblu vody.

Stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. Nebezpečí utonutí našich ratolestí nyní přichází předcházet šikovná pomůcka iSwimband.

Jedná se o voděodolný senzor, který můžete vložit do náramku nebo čelenky vyrobené z odolné pryže. Senzor se s iPhonem nebo iPadem páruje přes Bluetooth a když dojde k jeho namočení, spustí alarm. U malých dětí, které se ještě nenaučily plavat, oceníte, že na nebezpečí upozorní už za tři sekundy od kontaktu s vodou. Displej telefonu nebo tabletu zčervená a z reproduktorů se line nepříjemný zvuk. Toho si určitě všimnete.

V případě větších dětí, které s pláváním úspěšně či méně úspěšně začínají, lze nastavit hodnotu upozornění v rozmezí 10 až 70 sekund. S iSwimbandem se přitom od vašich dětí můžete vzdálit až na 30 metrů a příjemné je i to, že k aplikaci nainstalované na jednom přístroji se může připojit až osm senzorů, tedy osm dětí najednou.

Aplikaci lze nainstalovat do smartphonů a tabletů s operačním systém iOS 7. Podpora pro starší verze iOS chybí. Cena za sadu, která obsahuje náramek, čelenku a senzor, je sympatických 99 dolarů, tedy necelé 2 000 Kč.

iSwimband lze zakoupit ZDE.

[appbox appstore id852433032]

2

4

5

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Já tohle snad objednam domu, za ten klid na dovoleny ty dva tacy stoji.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře