Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyiSuppli: iPad mini s Retina displejem bude dražší na výrobu

iSuppli: iPad mini s Retina displejem bude dražší na výrobu

iPad mini s Retina displejem s vysokým rozlišením bude, o tom nepochybuje dnes už asi nikdo. Jak se ale použití kvalitnějšího displeje promítne na jeho výsledné ceně? Mnoho lidí zajímá, zda malý iPad bude dražší, nebo jeho cena zůstane stejná?

Podle údajů výzkumné firmy IHS iSuppli je cena 7,9palcového displeje v iPadu mini 32 dolarů. Nová obrazovka obsahuje čtyřikrát více obrazových bodů a také více podsvětlovacích diod. Z toho důvodu by mělo dojít ke zvýšení výrobních nákladů 16GB modelu ze současných 188 dolarů na 200 dolarů.

Nabízí se otázka, jak se Apple vypořádá s energetickou náročností technologicky vyspělejšího displeje ? výdrž iPadu mini je totiž skvělá, očekávat se proto dá použití baterie s větší kapacitou.

16GB verze v černém nebo bílém provedení se prodává již od 8561 korun. Druhá generace iPadu mini by mohla být představena už příští měsíc, informoval server AppAdvice.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře