Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyiPhony 6 a 6 Plus zvládnou přehrávat 4K video. Apple to tají

iPhony 6 a 6 Plus zvládnou přehrávat 4K video. Apple to tají

Vývojáři, kteří stojí za populární aplikací WALTR, zjistili, že čipová sada Apple A8 použitá v chytrých telefonech iPhone 6 a 6 Plus dokáže přehrávat 4K video.

WALTR je šikovná aplikace pro počítače s OS X, která umožňuje nahrání nepodporovaných video (MKV) a audio (FLAC) souborů do iPhonů a iPadů. Vývojáři jejím prostřednictvím do nových telefonů přenesli 4K video a nestačili se divit. iPhony ho dokázaly přehrávat bez jakýchkoliv problémů.

Můžeme se jen domnívat, proč Apple u nových iPhonů podporu 4K zamlčel, jako nejlogičtější vysvětlení se jeví skutečnost, že telefony nemají zobrazovací panel s dostatečně jemným rozlišením.

iPhone 6 totiž disponuje 4,7“ displejem s rozlišením 1334 × 750 pixelů a větší 5,5palcový model má zase „jen“ displej s Full HD rozlišením 1 920 × 1080 px.

Pokud Apple čipovou sadu A8 použije v nadcházející generaci multimediálního zařízení Apple TV, jak se delší dobu spekuluje, podporu 4K už si ale jistě nenechá pouze pro sebe.

Zdroj: SlashGear

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře