Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyiPhone 6 Plus se při nošení v kapse ohýbá, stěžují si jeho...

iPhone 6 Plus se při nošení v kapse ohýbá, stěžují si jeho majitelé

Na internetu se množí příspěvky nespokojených lidí, kterým se iPhone 6 Plus natrvalo zdeformoval poté, co ho několik hodin nosili v kapse kalhot. Upozornil na to server macrumors.com.

Na prodeje nových iPhonů si Apple rozhodně stěžovat nemůže, jen za první víkend jich prodal více než 10 milionů. Ovšem někteří zákazníci již hlásí problémy.

V diskuzním vlákně na fóru serveru macrumors.com se objevují stížnosti majitelů iPhonu 6 Plus, kteří tvrdí, že se jim telefon ohnul. Neprováděli s ním přitom žádné zátěžové testy, ale normálně ho nosili v kapse u kalhot.

Na vině je s největší pravděpodobností velmi tenký design (7,1 milimetru) v kombinaci s celkovými rozměry a chybou ve výrobním procesu. Když delší dobu nosíte iPhone 6 Plus v těsné kapse, dochází zřejmě k nadměrnému namáhání hliníkové konstrukce a následně i její deformaci.

Apple se dosud oficiálně k problému nijak nevyjádřil. Neduhem s ohýbáním však trpěly už starší modely iPhone 5 a iPhone 5S.

bent_iphone_6_plus

bent-iphone6-plus

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře