Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyiPhone 12 dostane 120Hz displej, 5nm procesor a podporu sítí 5G

iPhone 12 dostane 120Hz displej, 5nm procesor a podporu sítí 5G

Spolehlivý twitterový účet Ice universe, který pravidelně na webu „propálí“ co může, přichází s prvními hodnotnými informacemi o iPhonech, kterých se dočkáme příští rok.

Ice Universe konkrétně tvrdí, že iPhony 2020 zdvojnásobí obnovovací frekvenci svých displejů oproti současným iPhonům XS. V tweetu se píše, že Apple umožní přepínaní obnovovací frekvence v krocích 60 a 120 Hz (současné jablečné telefony mají „pouze“ 60Hz displeje). Zároveň také známý „leaker“ dodává, že americký gigant o dodávkách dotykových panelů jedná se Samsungem a LG.

Krom toho se můžeme těšit i na nový, výkonný a zároveň i energeticky úsporný hardware. Použité čipové sady, které se zrodí ve fabrikách TSMC, má charakterizovat 5nm výrobní proces. Poslední známou novinkou, kterou od iPhonů pro příští rok můžeme očekávat, je nativní podpora sítí páté generace.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře