Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyiPad Pro se začne prodávat ve středu. Levný nebude

iPad Pro se začne prodávat ve středu. Levný nebude

Dosud jste si o něm mohli jen číst, ale ve středu už si budete moci iPad Pro koupit oficiálně. Tablet bude dostupný v e-shopu Applu a jeho kamenných prodejnách, u vybraných prodejců i operátorů. Česko v první vlně dodávek nechybí.

Ceny iPadu Pro (pro USA) startují na částce 799 dolarů za 32GB verzi s WiFi konektivitou. K dispozici bude i model s WiFi + LTE a 128GB pamětí. Zákazníci za něj zaplatí 1 079 dolarů. Na zveřejnění evropských (a zejména těch českých) cen si musíme ještě počkat.

iPad Pro je pořádně velký přístroj, má úhlopříčku 12,9 palce a vysoké rozlišení 2732 × 2048 pixelů. Uvnitř tabletu tepe procesor A9X, který je podle zástupců firmy 1,8krát rychlejší než čip použitý v modelu Air 2.

Z výbavy iPadu Pro se sluší vyzdvihnout také osmimegapixelovou kameru či podporu rychlých datových přenosů LTE. Potěší také přítomnost hned čtyř reproduktorů pro věrnější zprostředkování prostorového zvuku.

Pro pohodlnější ovládání bude Apple k novince nabízet speciální stylus, který by měl svou přesností dostačovat i profesionálním grafikům. Dokoupit bude možné i speciální obal, který zároveň poslouží jako klávesnice.

4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře