Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyiPad je stále králem počítačových tabletů, jeho podíl znovu vzrostl

iPad je stále králem počítačových tabletů, jeho podíl znovu vzrostl

Analytická společnost IDC zveřejnila svou nejnovější studii, z níž vyplývá, že prodej tabletů vzrostl oproti minulému roku o 66,2%. Za druhé čtvrtletí 2012 se prodalo 25 milionů jednotek, což je o 6,3 milionu kusů více, než v prvním čtvrtletí. Trhu nadále dominuje Apple.

Poslední statistiky ukazují veliký úspěch Applu v prodejích iPadu. Ten získal podíl 68,2% na trhu tabletů a má největší ?vinu? na tom, že Samsung se svými modely opanoval pouze 9,6% trhu.

iPadu se prodalo za uplynulé tři měsíce přes 17 milionů kusů. Jeho největší konkurent, Samsung, se pochlubil necelými 2,5 miliony prodaných tabletů.

Třetím největším prodejcem se podle očekávání stal Amazon. Na čtvrtém místě se umístil Asustek, který ve spolupráci s Googlem nedávno představil model Nexus 7. V jeho případě už se ale čtvrtletní prodeje propadly pod hranici jednoho milionu kusů (konkrétně se k uživatelům dostalo pouze 855 tisíc tabletů s logem tohoto výrobce).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře