Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyiOS aplikace Facebooku běží na pozadí, i když jí to zakážete, výdrž...

iOS aplikace Facebooku běží na pozadí, i když jí to zakážete, výdrž baterie se kvůli tomu snižuje

Několik amerických novinářů v uplynulých dnech upozornilo na problém, který má aplikace Facebooku pro platformu iOS. I pokud tuto aplikaci zakážete, běží si samovolně na pozadí a tím drasticky snižuje výdrž baterie.

Problém se samovolným chodem aplikace uživatelé mají dokonce i v případě, kdy aplikaci zakáží automatické aktualizace. Zatím není jasné, co aplikace na pozadí přesně dělá. Někteří redaktoři se ovšem domnívají, že bez vědomí uživatele využívá VOIP služeb, audia i push notifikací, což jsou funkce, které dokáží přímo zpřístupnit obsah. Facebook aplikace pro iOS je proto nyní, více než kdy dříve nazývána „uživatelsky nepřátelskou“. Lidé jsou zkrátka přesvědčeni, že Facebook cíleně vytváří způsoby, jak svou aplikaci na pozadí udržet v chodu i bez svolení uživatelů.

Tato domněnka by ovšem mohla být značně zavádějící. Po uveřejnění těchto zpráv se v diskuzních fórech objevila hromada dalších uživatelů, kteří tento problém zaznamenali i v souvislosti s jinými aplikacemi. Docela s přehledem se tak může jednat spíše o globální problém Applu.

Zástupce Facebooku se na konto tohoto problému vyjádřil takto: „Slyšeli jsme zprávy lidí potýkajících se s problémy s baterií u naší iOS aplikace. Zkoumáme to a doufáme, že budeme schopni brzy poskytnout opravu…“ Nyní tedy nezbývá než čekat, jak to Facebook, nebo dokonce společnost Apple vyřeší.

A co vy? Máte nějaké problémy se samovolným chodem aplikací v iOS? Dejte nám vědět!

Battery_life-620x308

Zdroj: Tech Crunch

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře