Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyiOS 7 se nachází 74 procentech mobilních zařízení Apple

iOS 7 se nachází 74 procentech mobilních zařízení Apple

iOS 7 je nejpopulárnější mobilní systém na světě. Necelé tři měsíce po svém vydání už je nainstalovaný na 74 procentech zařízení Apple. Vyplývá to ze zprávy publikované na oficiálních webových stránkách amerického výrobce.

Systém iOS 7 přinesl zcela nový design a také použití velmi výrazných barev, což se ne každému líbí. Grafika nyní působí výrazně plošším dojmem – obešla se totiž bez různých efektů, jako je stínování a tak dále.

Nová generace iOS kromě přepracovaného vizuálního kabátku ale zaujme také novými funkcemi, po kterých uživatelé dlouho volali.

Například přehledným multitaskingem, který se i nadále aktivuje dvojitým stiskem ústředního tlačítka, a úplnou novinkou je pak ovládací centrum, které se vysouvá ze spodní části displeje.

Zde můžete například zapnout, nebo vypnout WiFi, Bluetooth, režim Nerušit a další.

iOS 7 používá momentálně 74 procent majitelů iPhonů, iPadů a iPodů touch. 22 procent lidí stále ještě zůstává u předchozí verze. Podíl iOS 5 a starších verzí skoro už nestojí ani za řeč.

Screen-Shot-2013-12-06-at-9.09.09

 

Zdroj: Apple

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře