Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyiOS 7 obsahuje vážnou bezpečnostní chybu. Apple bude reagovat záplatou!

iOS 7 obsahuje vážnou bezpečnostní chybu. Apple bude reagovat záplatou!

Nová verze operačního systému iOS 7 obsahuje obsahuje kritickou bezpečnostní chybu, díky které je možné obejít zámek přístroje a dostat se tak k citlivým údajům. Apple existenci chyby přiznal a pracuje na jejím odstranění formou aktualizace softwaru, kterou vydá v nejbližších dnech.

Nejedná se o první bezpečnostní nedostatek tohoto typu, který operační systém iOS postihl. Podobná bezpečnostní mezera byla nalezena u iOS 6.1.2. Podle některých uživatelů se chyba nacházela dokonce už v iOS 6.0 a iOS 6.0.1.

Trudy Muller, mluvčí společnosti Apple, se vyjádřila k problému v iOS 7 pro server AllThingsD: „Apple bere zabezpečení uživatelů velmi vážně. Jsme si vědomi tohoto problému a opravíme jej v budoucí aktualizaci“.

Chybu objevil v iOS 7 šestatřicetiletý Jose Rodriguez, jenž žije na Kanárských ostrovech. Zabezpečení software obešel na svém iPhone 4(S) a iPadu. Podle všeho se zámek dá obejít ale i na novějších zařízeních.

Na videu níže uvidíte, že postup, jak se dostat k citlivým informacím, není nijak složitý a zvládne v podstatě každý. Než Apple vydá aktualizaci, je řešením vypnutí kontrolního centra na uzamčené obrazovce.

Zdroj: 9to5google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře