Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyiOS 6 přinese přepracované iTunes, App Store a iBookstore

iOS 6 přinese přepracované iTunes, App Store a iBookstore

Zpravodajský portál 9to5mac přišel s dalšími informacemi o připravované šesté generaci mobilního systému iOS od Applu. Kromě toho, že bychom se měli dočkat výměny Google Map, se údajně mámě těšit i přepracování tří virtuálních obchodů, tedy App Store, iBook Store a iTunes.

Změny mají být hlavně zaměřeny na na zvýšení interaktivity při nákupech. Velký důraz je pak prý kladen na možnost cokoli sdílet s ostatními. V iTunes pak zřejmě bude z části implementován Facebook.

Apple nedávno získal vyhledávač aplikací Chomp, který nabízí hledání nejen v App Store, ale také v konkurenčním Google Play. Za akvizici zaplatil zhruba 50 milionů dolarů. Za tuto částku získal nejen vyhledávač, nýbrž především důležité algoritmy, které umožňují sledování nejpopulárnějších aplikací.

Právě tyto algoritmy se mají stát základem nového vyhledávání v trojici jablečných virtuálních obchodů. Na závěr připomeňme, že WWDC, kde by mělo k odhalení iOS 6 dojít, začíná již 11. června.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře