Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyiOS 6 přinese hlasovou asistentku Siri pro iPad

iOS 6 přinese hlasovou asistentku Siri pro iPad

V pondělí 11. června bude zahájena prestižní akce Worldwide Developer Conference (WWDC), na které se Apple s vývojáři podělí o chystané novinky v operačních systémech iOS a OS X. Na co se můžeme těšit ale zatím oficiálně neupřesnil.

Počítá se však s tím, že mobilní systém iOS 6 přinese přepracované iTunes, App Store a iBookstore či nové mapy s 3D zobrazením. Tablet iPad by se pak měl konečně dočkat plné implementace hlasové asistentky Siri.

Nepřehlédněte: Tim Cook: Apple neměl o Instagram zájem. iOS 6 bude integrovat Facebook

Alespoň to tvrdí zahraniční server 9to5Mac, podle kterého Apple Siri testuje na posledních dvou generacích iPadu, nicméně dá se předpokládat, že hlasová asistentka bude nakonec dostupná pouze pro nový iPad a majitelům staršího modelu zůstanou oči pro pláč ,-)

V případě Siri pro iPad dojde k drobným změnám v grafickém rozhraní, tj. pokud dvakrát zmáčknete domovské tlačítko, vysune se ze spodní části malé okno, kde interakce probíhá (v případě verze pro iPhone zabírá celý displej).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře