Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyiOS 6.1 obsahuje závažnou bezpečnostní chybu, která umožňuje obejít číselný zámek

iOS 6.1 obsahuje závažnou bezpečnostní chybu, která umožňuje obejít číselný zámek

V průběhu minulého týdne byla v operačním systému iOS 6.1 objevena další závažná bezpečnostní chyba. Ta umožňuje komukoliv obejít zamykací obrazovku na mobilním telefonu iPhone i přes to, že je chráněna heslem. Nedostatek se objevuje pouze u iPhonů, u iPadů a iPodů Touch nikoliv.

Postup, jak zabezpečení heslem prolomit, je jednoduchý. Uživatel vytočí a rychle ukončí tísňové volání, několikrát podrží tlačítko, kterým se telefon zapíná a vypíná a nakonec zmáčkne tlačítko Home, čímž se dostane následně do seznamu kontaktů.

Sami vidíte, že se nejedná o nijak složitý postup, který by zvládl pouze nějaký hacker. Pokud si pamatujete, podobnou chybu už obsahoval iOS 4.1.

Kromě toho, že útočník může z telefonu volat, získá také přístup k fotografiím, kontaktům, e-mailu a textovým zprávám (SMS). Společnost Apple prý již usilovně pracuje na aktualizaci, která tento bezpečnostní nedostatek opraví.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře