Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyInternet se baví. CrashSafari.com zhavaruje webový prohlížeč

Internet se baví. CrashSafari.com zhavaruje webový prohlížeč

Na internetu se začaly šířit odkazy na webovou stránku CrashSafari.com, při jejíž návštěvě se váš iPhone zrestartuje nebo zamrzne. Pokud tedy vlastníte telefon od Applu, dejte si velký pozor, aby vás některý z vašich kamarádů nenapálil. Jedno kliknutí může pěkně zamrzet.

Webová stránka obsahuje speciálně upravený kód v JavaScriptu, který donutí zařízení provést restart. Jedinou obranou uživatele je na odkaz neklikat.

Kromě zařízení, která mají jako výchozí prohlížeč Safari,  tedy telefony iPhone, tablety iPad či počítače Mac, mají s webem CrashSafari.com problém i konkurenční browsery, například Chrome na Windows a Androidu. Prohlížeč nicméně neshodí celý operační systém, ale pouze zamrzne.

Nejlépe si s kódem, který ve smyčce mnohokrát zavolá jistou funkci, čímž prohlížeč zahltí, poradí edge ve Windows 10, který uživateli pouze zobrazí hlášku: What were you expecting?“(„Co jste očekávali?“).

5959

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Jediný co se stane je že se Safari ukončí nic víc. Testováno na iP5, 4S a iPadu Air.

      • Asi bude záležet na verzi iOS než typu zařízení , všude mám iOS 9.3 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře