Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyInternet od UPC využívá již půl milionu českých domácností

Internet od UPC využívá již půl milionu českých domácností

Počet domácností, které využívají internetové připojení od společnosti UPC, přesáhl 500 000. Firma tak potvrdila svou pozici vedoucího poskytovatele internetových služeb v České republice. V uplynulém roce UPC přibylo 23 600 nových uživatelů.

„Internetové služby považujeme za klíčové, a proto i letos pokračujeme v jejich zkvalitňování. Ať už nedávným zvýšením rychlostí, nebo poskytováním silného wifi připojení, díky kterému si rychlou wifi a nekonečnou zábavu mohou užívat všichni členové domácnosti naplno a na všech připojených zařízeních,“ okomentoval historický výsledek generální ředitel UPC Česká a Slovenská republika Martin Miller.

UPC v lednu pro své zákazníky zrychlila internetové připojení, a to tak, že z dosavadního tarifu 100 Mb/s se stal 150 Mb/s, a tarif 200 Mb/s zrychlil na 300 Mb/s. Nejvyšší tarif 500 Mb/s zůstal beze změny. Nová nabídka tak v současnosti představuje rychlosti 150, 300 a 500 Mb/s. Zákazníci, kteří si objednají samostatně pouze Internet 300 nebo 500, získají v ceně tarifu i další přidanou hodnotu: mobilní televizi Horizon GO s nabídkou TV Start včetně Zpětného zhlédnutí. Zákazníci mohou nyní využít také speciální akci, se kterou získají další výhody. Pokud si objednají Internet s TV službou nejpozději do 30. dubna, získají až na šest měsíců vyšší rychlost. Tato nabídka platí pro tarify Internet 150 a Internet 300.

UPC zaznamenalo v minulém roce také výrazný narůst objemu přenesených dat ve své vysokorychlostní síti, a to až o 23 procent na 621 mil. GB. O rok dříve (v roce 2016) představoval objem celkově přenesených dat v síti UPC (download a upload) celkem 505 mil. GB.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře