Úterý, 11 června, 2024
DomůNovinkyIntel vyhlašuje soutěž pro filmařské talenty AI 2024: Škola základ života. Určena...

Intel vyhlašuje soutěž pro filmařské talenty AI 2024: Škola základ života. Určena je žákům druhého stupně základních škol

Využijte tablety k natočení krátkých filmů o tom, jak bude podle vás vypadat škola budoucnosti. K souboji s vlastní fantazií vyzývá soutěž pro filmařské talenty AI 2024: Škola základ života, kterou vyhlašuje společnost Intel ve spolupráci s Nakladatelstvím Fraus.

Soutěž je určena žákům druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

Budeme se muset za deset let ve škole učit, nebo nám znalosti „nalejou“ do hlavy počítače? Pošlu při zkoušení místo sebe před tabuli svého avatara? Budou ještě za deset let ve škole tabule a budeme vůbec chodit do školy? K odpovědím nejenom na tyto otázky vybízí žáky druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií soutěž pro mladé filmařské talenty AI 2024: Škola základ života.

„Chtěli jsme, aby informační technologie děti ve věku teenagerů svedly dohromady k vytvoření něčeho kreativního a originálního, proto jim chceme poskytnout v této soutěži prostor pro natočení krátkých filmů na tablet a ty nejlepší odměnit. Tablety či obecně počítače nemusí sloužit jen ke konzumování digitálního obsahu a pasivnímu trávení volného času, ale k učení, hraní a vytváření fantazií. Budeme rádi, když se co nejvíc dětí ve školách nechá zadáním inspirovat, probudí v sobě režiséry, kameramany a herce a natočí svou představu, jak bude podle nich vypadat škola za deset let,“ říká k myšlence soutěže AI 2024 Pavel Svoboda ze společnosti Intel.

Soutěžící spolužáci mají svoje videa o maximálné délce tří minut natočit a přihlásit do 3. října. Patnáct nejlepších filmů čeká 23. října 2014 finále – filmový festival Intel AI 2024 v pražském Bio Oko. Tak jako na každém pořádném festivalu, o vítězi soutěže zde rozhodne porota, ve které mimo jiné zasednou spisovatel a publicista Ondřej Neff, umělecký ředitel Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Karel Och, filmový kritik Kamil Fila či student Marek Novák, dvojnásobný medailista největší světové soutěže vědeckých talentů Intel ISEF. Cenou pro vítězný tým bude pět tabletů s procesorem Intel a navíc jeden tablet, který získá jejich škola. Vyhlášení soutěže s nejlepšími filmovými nadějemi moderuje herec a moderátor Lukáš Hejlík.

Podrobnější informace o soutěži, včetně způsobu, jak přihlásit svůj film, jsou k dispozici prostřednictvím tohoto odkazu.

88

Zdroj: Intel TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře