Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyIntel pracuje na 22nm SoC s podporou LTE. Na IDF 2013 demonstroval...

Intel pracuje na 22nm SoC s podporou LTE. Na IDF 2013 demonstroval prototyp telefonu s Androidem

Společnost Intel, největší výrobce polovodičových součástek na světě, vyvíjí smartphone s Androidem, který bude používat 22nm SoC s podporou technologie LTE. Na veletrhu IDF 2013 o tom informoval generální ředitel Intelu, Brian Krzanich, který při prezentaci ukázal novinářům také předfinální vzorek dosud nepojmenovaného telefonu.

Krzanich na tiskové konferenci dále řekl, že právě absence podpory superrychlých sítí byla důvodem, proč nedošlo k výraznějšímu prosazení SoC Intelu v chytrých telefonech.

LTE modul integrovaný v prototypu zvládá zatím pouze přenos dat, pro telefonní hovory je nadále vyžadována přítomnost technologie 3G.

Nová verze čipu, s jejíž dostupností se počítá někdy na začátku příštího roku, by si měla už poradit jak s přenosem hlasu, tak i dat.

Intelu v oblasti chytrých telefonů a tabletů ujel vlak. Mobilnímu světu vládnou neochvějně procesory s architekturou ARM a jejich výrobci.

Americký gigant to však rozhodně nevzdává.

IntelZdroj: Hardware.info

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře