Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyIntel kupuje podíl v německé mapové službě HERE

Intel kupuje podíl v německé mapové službě HERE

Americký čipový gigant kupuje patnáctiprocentní podíl v německém poskytovateli digitálních mapových služeb HERE, aby pronikl na pole technologií pro automatické řízení automobil. Transakce bude završena v prvním čtvrtletí. Intel neuvedl, kolik za podíl zaplatí.

Obchod ukazuje na posun ve výzkumu a vývoji nejpokročilejších automobilových technologií. Donedávna v tomto segmentu vývoj určovaly automobilky, které diktovaly dodavatelům podmínky pro výrobu svých vlastních technologií. Nyní výrobci automobilů stále více uzavírají rovnocenné aliance s technologickými firmami, jejichž expertízu potřebují v oblastech, jako je strojové učení nebo tvorba map.

Firmu Here koupily v roce 2015 od finského výrobce telekomunikačních zařízení Nokia německé automobilky BMW, Daimler a Volkswagen. Zaplatily za ni 2,8 miliardy eur. Společnost Here v září oznámila, že uvede na trh nový soubor dopravních služeb, které řidičům umožní sledovat aktuální situaci na silnicích kilometry dopředu.

here-car-520x245-500x236

Zdroj: ČTK

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře